eroma
18 بهمن 1401 - 16:32

نسل جدید ‌بیش از گذشته به رهبری و انقلاب وفادارند

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان، تعظیم شعارهای انقلاب اسلامی را نشانه تقوا دانست و گفت: انقلاب اسلامی شاهد رویش‌های جدیدی در نسل جدید است که بیش از گذشته به انقلاب اسلامی، رهبری و ولایت‌فقیه وفادار هستند‌.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، آیت‌الله رسول فلاحتی امروز در آیین تجلیل از بانگ‌آوران انقلاب اسلامی در استان گیلان، ماندن در مسیر انقلاب  اسلامی را بسیار حائز اهمیت دانست و اظهار داشت: چیزی که اهمیت دارد ماندن در مسیر الهی انقلاب اسلامی است.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با اشاره به ریزش و منحرف شدن بسیاری از یاران پیامبراکرم(ص) پس از رفتن پیامبر تصریح کرد: آن دوران که یاران پیامبر(ص) یکی پس از دیگری رفتند جزو سخترین دوران تاریخ اسلام بود تا جایی‌که فقط ابوذر، سلمان، مقداد و عمار ماندند که نشان می‌دهد ماندن در مسیر خدا بسیار مهم‌تر است.

آیت‌الله فلاحتی با بیان اینکه در بیش از 200 نقطه قرآن، کلمه «آمَنو» تکرار شده و در کنار آن «عَمِلوالصالحات» تاکید شده است افزود: فردی که پایبند به ایمان نباشد، عملی هم نخواهد داشت بنابراین ماندن در مسیر الهی از نعمت‌های خداست و باید شکرگزار خداوند باشیم که انقلاب اسلامی امروز نیروهایی دارد که همچنان در مسیر هستند و رمز ماندگاری انقلاب شدند.

امام جمعه رشت خاطرنشان کرد: البته یک عده هستند که بود و نبود انقلاب اسلامی برای آنان اهمیتی ندارد بلکه فقط به‌دنبال آن هستند که چرخ زندگی‌شان بچرخد و یک عده هم همیشه خواستار محو انقلاب اسلامی بودند.

وی با بیان اینکه دشمنان در طول چهل سال گذشته از ابزارهای مختلف برای مقابله با جمهوری اسلامی و انقلاب بهره گرفتند تصریح کرد: در ابتدا جنگ را تحمیل کردند و سپس فرهنگ و ولایت‌فقیه را مورد هجمه قرار دادند البته هدف اصلی دشمنان، زدن دین بوده است و در حوادث چند ماه گذشته نیز در یک حرکت مارکسیستی به‌دنبال ضربه به دین بودند.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان گفت: آن افراد که از روز نخست با نظام اسلامی و این انقلاب بودند اکثراً در مسیر هستند البته ریزش هم داشته‌ایم اما رویش‌های جدیدی هم در نسل جدید داریم که بیش از گذشته به انقلاب اسلامی، رهبری و ولایت‌فقیه وفادار هستند‌.

آیت‌الله فلاحتی با بیان اینکه ترقه‌بازی‌های چند ماه گذشته نمی‌توانست به نظام اسلامی با این حجم از نیروهای وفادار خدشه‌ای وارد کند افزود: امروز شاهان دنیا هم ساقط شده و برای حفظ موقعیت خود در حال برخورد تدافعی هستند و تحریم و تروریستی اعلام کردن سپاه هم در راستای حفظ کیان خودشان است.

امام جمعه رشت با اشاره به شعارهای اوایل انقلاب خاطرنشان کرد: بزرگداشت و تعظیم شعائر الهی نشانه تقوا در فرد است و شعارهای اوایل انقلاب اسلامی را باید زنده بداریم تا جوانان بهتر با این شعارها که مربوط به ایام‌الله است آشنا شوند.

وی به جنایت رضاخان در این کشور اشاره و بیان کرد: رضا قلدر بیش از 100 هزار هکتار از اراضی کشور را به نام خود مصادره و سند زده بود.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان خاطرنشان کرد: امروز اکثر مدیران، مسئولان و مردم ما سالم هستند و اگر ناسالمی مشاهده شود، مردم آن مسئول را تحمل نخواهند کرد و خداوند هم مدیری را که در خلوت خود به مردم خیانت کرده نخواهد بخشید.

انتهای پیام/612/.

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1025307