eroma
18 بهمن 1401 - 15:08

وزیر بهداشت: ایران در شاخص‌های سلامت از سایر کشورها برتر است/عدالت و تعالی نظام سلامت ویژگی برنامه‌های وزارت بهداشت

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: ایران در تمامی شاخص‌های سلامت نسبت به کشورهای دیگر با فاصله، برتر است، یکی از این شاخص‌ها برتری در زمینه مقابله با کرونا بود و امروز وضعیت سلامت کشور ما نسبت به سایر کشورها با همت نیروهای فداکار و دانشمند قدرت جمهوری اسلامی بسیار مطلوب است.

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، بهرام عین‌اللهی ظهر امروز در آیین افتتاح و کلنگ‌زنی ۲۷ پروژه دانشگاه علوم پزشکی کردستان، به دستاوردهای کشور در حوزه سلامت بعد از پیروزی انقلاب گریزی زد و اظهار کرد: قبل از  پیروزی انقلاب در حوزه سلامت وابستگی صد درصد داشتیم و برای درمان کوچکترین بیماری‌ باید بیماران را به خارج از کشور اعزام می‌کردیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اضافه کرد: قبل از انقلاب دانشگاهی در کردستان وجود نداشت و بعد از انقلاب چندین رشته دانشگاهی تاسیس و در نهایت در سال ۷۱ دانشگاه علوم پزشکی کردستان استان احداث و راه‌اندازی شد.

وی گفت: ایران در تمامی شاخص‌های سلامت نسبت به کشورهای دیگر با فاصله، برتر است، یکی از این شاخص‌ها برتری در زمینه مقابله با کرونا بود و امروز وضعیت سلامت کشور ما نسبت به سایر کشورها با همت نیروهای فداکار و دانشمند قدرت جمهوری اسلامی بسیار مطلوب است.

عین‌اللهی اذعان کرد: علاوه بر تامین بسترهای لازم درمانی برای هموطنان ظرفیت پذیرش و درمان بیماران سایر کشورها فراهم بوده و در طول سال شاهد مراجعات زیادی در بحث درمان و سلامت از کشورهای مختلف هستیم.

وی با اشاره به افتتاح نخستین دانشگاه علوم پزشکی ایران در عراق و اعزام نیروهای اسلامی به این دانشگاه گفت: این نشان از قدرت نرم جمهوری اسلامی ایران در سطح منطقه و جهان دارد.

عین‌اللهی افزود: برنامه‌های وزارت بهداشت در دولت فعلی در حوزه سلامت تبیین شده که دو مولفه عدالت و تعالی نظام سلامت از ویژگی‌های اصلی آن است.

وزیر بهداشت گفت: متاسفانه در گذشته تفکر غلطی ایجاد شده بود که همه امکانات باید در شهرهای مرکزی باشد در حالی که تمام نقاط کشور استعداد شکوفایی دارد.

وی با تاکید براینکه پیشرفت زمانی اتفاق می‌افتاد که در تمام نقاط ایران شاهد رشد و شکوفایی باشیم، گفت: ایجاد عدالت موضوع مهمی است و برای تحقق این مهم باید در تمام نقاط مسیر توسعه تسهیل و شکل بگیرد.

عین‌اللهی به مولفه دوم تعالی هم بیشتر پرداخت و افزود: در تعالی و مسیر پیشرفت نباید به کم قانع باشیم، باید اعتماد به نفس و شرایط پژوهش را در افراد جامعه برای رشد کشور ایجاد کنیم.

وزیر بهداشت از آمادگی وزارت بهداشت برای تاسیس دانشگاه داروسازی در استان اشاره کرد و گفت: پزشک خانواده در مناطق زیر ۲۰ خانوار تکمیل شده است.

انتهای پیام/2330/72

منبع: فارس
شناسه خبر: 1025023