eroma
18 بهمن 1401 - 17:54

فیلم// توضیحات دختر حمید نوری از دادگاه تجدیدنظر پدرش/ تجدیدنظر در حالی برگزار شد که متهم را به دادگاه نیاوردند!

دختر حمید نوری گفت: امروز صبح دادگاه تجدیدنظر پدرم در سوئد شروع شد اما پدرم در دادگاه حضور نداشت و دادگاه بدون حضور متهم شروع و برگزار شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم ، امروز هشتمین جلسه دادگاه تجدیدنظر حمید نوری در سوئد برگزار شد. عطیه نوری، دختر حمید نوری در فاصله تنفس این جلسه دادگاه به خبرنگار تسنیم گفت: امروز صبح به وقت محلی دادگاه شروع شد اما خیلی جالب بود که پدرم در دادگاه حضور نداشت و دادگاه بدون حضور متهم شروع شد. تمام وقت صبح دادگاه تمام شد اما پدر من در دادگاه حاضر نشد.

وی با بیان اینکه جالب اینکه این دادگاه برای ایرانیان برگزار می‌شود اما سیستم ترجمه خراب بود و ما نتوانستیم از محتوای دادگاه اطلاعی کسب کنیم، افزود: درباره علت عدم حضور پدرم دادگاه اعلام شد که سیستم حمل و نقل بین بازداشتگاه‌های سوئد امروز مختل شده است و به همین علت پدر نتوانست در دادگاه حضور پیدا کند و معلوم نیست که در ادامه دادگاه حاضر شود یه نه.

عطیه نوری در ادامه درباره نقض متعدد حقوق پدرش از سوی سیستم قضائی گفت: وقتی می‌گفتیم سوئد حقوق پدر را رعایت نمی‌کند، حرف ما را باور نمی‌کردند. اتفاق امروز مورد دیگری از تضییع حقوق پدرم هست که دیگر همه می‌فهمند که حقوق پدر اعاده نمی‌شود.

وی افزود: کسی که دسترسی به چشم‌پزشکی ندارد و نمی‌تواند به دلیل مشکلات چشمی لوایح و پرونده خود را مطالعه کند تا به خوبی از خود دفاع کند، آیا حقوق او زیر پا گذاشته نشده است؟ همه اینها نشان می‌دهد که حقوق پدر من پایمال می‌شود.

عطیه نوری درباره واکنش وکلای مدافع حمید نوری به حضور نداشتن موکل خود در جلسه دادگاه گفت: وکلای سوئد هم از اتفاق رخ داده اظهار تاسف کردند و گفتند که وظیفه دادستان و دادگاه بوده که بتوانند این دادگاه را به نحو احسن اجرا کنند و این نقصی هست که به نواقص قبلی اضافه شده است. وکلای پدر می‌توانستند در جلسه صبح شرکت نکنند اما به این نتیجه رسیدند که عدم حضور آنها به ضرر پدر باشد و به این علت در دادگاه شرکت کردند. به هر حال بیشترین فشار را پدرم متحمل شد که نمی‌داند چرا در دادگاه حضور ندارد.

وی درباره اوضاع روحی پدرش گفت: با توجه به تمام این موارد، پدرم پدر تلاش می‌کند تا نشان دهد که روحیه خوبی دارد. اما در ملاقات آخر خیلی ناراحت بود و می‌گفت که یک مردی از اتباع اریتره را به سلول 6 متری او اضافه کرده‌اند که موجب آزار و اذیتش را فراهم می‌کند. پدرم از نظر روحی و روانی در فشار بود و تلاش کردیم و با وکلا و کنسول ایران مذاکره و مکاتبه و اعلام کردیم که پدر شرایط بدی دارد و نگران حال او هستیم. این اقدامات ما منجر به تعویض بازداشتگاه پدر شد.

وی درباره رفتار اعضا و هواداران گروهک منافقین در مواجهه با خانواده حمید نوری اظهار کرد: بار اولی که به سوئد آمدیم حدود 200 نفر از آنان جلوی دادگاه حضور داشتند و دسته‌جمعی به ما فحش می‌دادند و توهین می‌کردند. ما سعی می‌کریم این توهین‌ها را نشنیده بگیریم. اما توهین‌ها فقط به من و برادرم ختم نشد و به فرزند ده ساله من هم فحش دادند. یک بار از بازداشتگاه به سمت محل اقامت خود می‌رفتیم که در اتوبوس یک خانم به ما فحاشی کرد و تروریست خواند. دختر کوچک من به قدری ترسیده بود که دست و پاهایش می‌لرزید با اینکه گناهی نداشت.

عطیه نوری در پایان اظهار کرد: همیشه امید داشتیم که روند دادگاه تغییر کند و به صورت عادلانه برگزار شود اما تا اینجا این اتفاق رخ نداده و همیشه بی‌عدالتی بوده و همیشه حرف یک طرف شنیده شده و شاکی و شاهد از طرف آنها بوده است. امیدواریم شاهد این تغییر باشیم و از مردم می‌خواهم که برای ما دعا کنند.

فیلم این گفت‌وگو را می‌توانید در ادامه متن ببینید:

قوه قضائیه , حقوق بشر ,

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1025516